Bóle po truciu zęba do leczenia

Wczoraj o 14 miałam trucie zęba. Na początku nie było o tym mowy, ale ząb bolał mnie nawet przy znieczuleniu nasiękowym (czy jakoś tak) i dentysta zdecydował się go zatruć. Ząb bardzo bolał w nocy, jednak jak rano się obudziłam było już dobrze, przez cały dzień tak samo. Teraz kiedy przede mną druga noc znowu boli. Powinnam się martwić?

Dzień dobry, skoro ból występuje na wieczór, oznacza to, że trucizna niedostatecznie jeszcze podziałała. Nerw reaguje bólem na podwyższoną ciepłotę ciałą i otoczenia. Jeżeli ból będzie się nadal utrzymywał, musi Pani przyspieszyć wizytę u stomatologa, żeby głębiej, czyli bliżej miazgi założył lekarstwo.