Bóle po usunięciu polipa szyjki macicy

Witam, Moja 68-letnia mama około dwóch miesięcy temu została poddana zabiegowi usunięcia polipa szyjki macicy. Zabieg został wykonany w szpitalu i po kilku godzinach mama mogła wrócić do domu. Po około 3 tygodniach wrócił wynik badania histopatologicznego z którym mama udała się do lekarza. Okazało się że wszystko jest ok. Teraz mama skarży się na bóle w podbrzuszu przy większym wysiłku fizycznym. Czy te bóle mogą mieć związek z przeprowadzonym zabiegiem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zabieg był przeprowadzony 2 miesiące temu, aktualne dolegliwości nie mają raczej z tym związku. Jeśli jednak ból lokalizuje się w podbrzuszu, Pani mama powinna udać się do specjalisty ginekologa.