Bóle po usuwaniu ósemki zatrzymanej w kości

Witam. Pod koniec września miałam usowana ósemkę zatrzymana w kości w ostatnim czasie tj. Koniec listopada zaczęło mnie boleć miejsce (możliwe że dziąsło) w którym ząb był usuwamy. Czy mogło się coś tam zadziac?

Dzień dobry, przyczyny bólu mogą być bardzo różne. Jeżeli ekstrakcja przebiegała bez komplikacji i ząb został całkowicie usunięty, powodem bólu może być zwykłą afta, stan zapalny dziąsła,powierzchowne zranienie, ewentualnie ostre brzegi wyrostka kostnego, które z czasem się zaokrąglają.