Bóle po zabiegu zespołu cieśni nadgarstka

Witam jestem miesiąc po zabiegu prawej dłoni cieśnie nadgarstka, przez trzy tygodnie nic ta dłonią nie robiłam a teraz zaczęłam stopniowo robić ale bez wysiłku i nacisku. Proszę mi powiedzieć czy ona dalej powinna boleć przy mniejszym nacisku np. Przy prasowania czy nawet położeniu jej na płasko. Pracuje na kolei jako nastawnicza (przekładamy rozjazdy dzwigajac ciężkie dźwignie) i nie wiem czy mogę wrócić juz do pracy.

Witam.
3 tygodnie po operacji ma prawo jeszcze boleć. Myślę, że za wcześnie jeszcze wracać do pracy. Proszę odczekać jeszcze kilka tygodni. Zwlaszcza przy tego typu pracy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

WItam, Zależy czy jest to ból taki jaki był przed zabiegiem, to znaczy promieniujący w stronę barku, czy tylko ból okolicy miejsca operowanego. Jeżeli ten drugi to nie ma problemu to jest normalne. Jeżeli pierwszy to może jeszcze być ucisk na nerw. Po 3 tygodniach można wykonywać delikatne, nie forsowne czynności ręką. Bardziej intensywne ćwiczenia po min 6 tygodniach. Po dokładne informację i dalszy plan rehabilitacji proszę zapytać swojego lekarza prowadzącego, na pewno da Pani odpowiednie wskazówki.