Bóle pod prawym łukiem żebrowym i problemy z oddawaniem stolca po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam, 3 lata temu miałam laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego. Od tego momentu częste bóle/dyskomfort pod prawym łukiem żebrowym i pod mostkiem oraz silna alergia (opuchlizna i zmiany skórne). Stolec pomimo diety oddawany jest co4- 5 dni a nawet dłużej. Towarzyszy skręt jeli kucie. Stolec czasami koloru cegły a przy biegunkach żółty. Alfa amylaza krwi na ostatnim poziomie normy, morfologia w normie.Opinia lekarza-efekty uboczne operacji.Gastrolog na własną rękę termin dopiero w lutym

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niestety u niektórych pacjentów może dojść do dyskomfortu i zaburzeń wchłaniania pokarmu oraz problemów z wypróżnianiem po cholecystektomii. Proponuję wdrożyć bardziej restrykcyjną dietę w najbliższym czasie, wyeliminować pokarmy, które powodują dolegliwości bólowe oraz jeść produkty bogatoresztkowe wraz z błonnikem. W przypadku braku poprawy wskazana jest konsultacja u gastrologa.