Bóle podbrzusza, bóle piersi, pleców, upławy...

Witam. Pytałam już wcześniej, byłam przeziębiona, miałam bóle brzucha pleców, temperaturę ok. 37 stopni przez jakiś tydzień. Dokładnie dwa tygodnie temu kochaliśmy się z partnerem podczas mojej przerwy w braniu tabletek i potem wzięłam (pierwszy dzień, w którym powinnam wziąc tabletkę z nowego opakowania to piątek - ostatnią wzięłam w czwartek tydzień przed), więc teoretycznie wszystko powinno być okej, i tak jak Pani napsiała, mogło to być jakieś zatrucie pokarmowe, chociaż wystąpiło lekkie zaparcie, jakieś 3 dni chyba, ale później wzięłam tabletkę za wcześnie o niecałe 12 godzin. To była chyba 7 tabletka. Następnego dnia w sobotę wzięłam kolejną tabletkę ok. 16.00 (napisała mi Pani, że najpóźniej do 18 - więc wszystko powinno być dobrze, w sensie, że byłam cały czas prawidłowo zabezpieczona, tak?). Jednak od jakichś dwóch, trzech dni oprócz bóli podbrzusza i częstego bulgotania, co jakiś czas i pleców - z tymże pleców teraz bardzo rzadko - doszły bóle piersi (generalnie, czy jest możliwe, że jest on spowodowany tabletkami? Oprócz tego, w dzień, w którym zamieszałam z przyjmowaniem tabletek zaczęły mi się takie upławy, od czasu do czasu, wydzielina jest biała - co to może oznaczac?). Czy to mogą być mimo wszystko objawy ciąży? Dodam, że mam jeszcze do wzięcia 9 tabletek z tego drugiego opakowania. Bardzo mnie to wszystko stresuje i mam pytanie, czy w takim razie przez to jedno zamieszanie z tabletką (teraz już drugi dzien przyjmuję około 17.20) powinniśmy stosować dodatkową antykoncepcję? Dodam, że dzisiaj już mam normalną temperaturę 36,6 stopni. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw, jednak jeśli dręczą Panią wątpliwości, to proszę stosować dodatkowa antykoncepcję do końca tego cyklu oraz podczas 7-dniowej przerwy. Przed rozpoczęciem nowego opakowania lub na początku jego stosowania może Pani wykonać test ciążowy. Upławy mogą być spowodowane inefekcją dróg rodnych, np. grzybicą (wskazywałyby na to biale upławy). Infekcja taka może też powodować pobolewania w podbrzuszu. Warto udać się do ginekologa i wyjaśnić to. "Przelewania" w brzuchu i upławy nie są objawami ciąży...

Pozdrawiam!