Bóle podbrzusza i ciemnobrązowy śluz. Co to może znaczyć?

Witam,
mam 21 lat. Mam pewne objawy, nad którymi, nie ukrywam, zaczęłam się zastanawiać. 2 dni temu skończyła mi się miesiączka i zaraz po miesiączce (tzn. na drugi dzień) zauważyłam ciemnobrązowy śluz, po kolejnym dniu śluzu było mniej, jednak nie ustąpił całkiem.
Muszę dodać, że dwa dni przed miesiączką, która pojawiła się po 28 dniu, a zwykle u mnie owulacja występuje po 30, a nawet niekiedy 32 dniach, też wystąpił ciemnobrązowy śluz.
Krwawienie odbywało się dobrze, tzn. bez żadnych komplikacji i tak jak zwykle. Muszę również wspomnieć, że pojawiają się w różnych okresach bóle podbrzusza i jajników.
Chciałabym wiedzieć przed wizytą u lekarza, co to może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowy śluz związany jest z krwawieniem z dróg rodnych. Krew się następnie utlenia i jest wydalana w ciemnobrązowej lub nawet czarnej formie. Przyczyną delikatnego plamienia może być nadżerka szyjki macicy, mięśniak(i) macicy, torbiel jajnika, polip szyjki lub endometrialny, ewentualnie zaburzenia hormonalne.
Lekarz ginekolog w badaniu stwierdzi przyczynę i rozpocznie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!