Bóle podbrzusza i krwawienie podczas stosowania implantu antykoncepcyjnego a ryzyko poronienia

Witam. Użwam implantu antykoncepcyjnego. Kilka dni temu mialam bóle podbrzusza.Nastepnie zaczelo sie kilku dniowe krwawienie które powoli zaczelo ustawac. Wczoraj rano gdy sie obudzilam nie odczuwalam potrzeby oddania moczu i nagle zaczelo sie zemnie lac. Mimo ze probowalam zacisnac miesnie nadal plyn plynol tak jakby nie byl to mocz. Po tym zdarzeniu znowu zaczelam mocniej krwawic. Czy to możliwe ze bylam w ciazy i poronilam?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży i poronienia w opisanym przypadku jest niewielkie. By potwierdzić, że nie było to poronienie sugeruję wykonanie poziomu beta-hCG z krwi.