Bóle podbrzusza i mdłości podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam,od 8 miesięcy biore antykoncepcje ovulastan,czesto źle sie czuje,w ostatnim miesiacu miałam mdłości,przez skutki uboczne obawiam sie ze antykoncepcja dziala nie prawidłowo,w dniu kiedy miałam przyjąć 4 tabletke obecnego opakowania kochalam sie z chłopakiem do konca,parę dni później(ok.6 dnia po stosunku)mialam bolesne bóle podbrzusza takie jak przy miesiaczke,juz nie boli mnie tak bardzo ale czesto czuje klucie brzucha po lewej stronie na wysokości jajnika,obawiam sie ze to moze być ciaza

Bardziej prawdopodobna Torbiel jajnika i z nią związane dolegliwości . Sam Ovulastan jest dobrze tolerowany przez pacjentki , ale jeżeli po wykonaniu USG będzie dez zmian , należy odstawić tbl na 2 miesiące. Zapraszam na USG