Bóle podbrzusza i nieregularny okres - co mi dolega?

Od jakiegoś czasu mam okres coraz później, wcześniej miałam co 24-28 dni, teraz jest coraz później, co 30-32. Od 3 miesięcy jest coraz później, dodatkowo mam jeszcze bóle w dole brzucha. Czy to jakaś choroba?
Mam dopiero 16 lat.

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
W Twoim wieku krwawienie miesiączkowe może być nieregularne. Dolegliwości bólowe wynikają ze skurczów macicy w trakcie krwawienia miesiączkowego. Jeśli bóle w podbrzuszu występowałyby niezależnie od miesiączki, powinnaś z mamą zgłosić się do ginekologa.
Z poważaniem