Bóle podbrzusza i piersi po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam. Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Podczas brania pierwszego opakowania nie miałam żadnych skutków ubocznych. Podczas brania drugiego opakowania delikatnie bolało mnie podbrzusze. Teraz jednak, kiedy biorę trzecie opakowanie ból się nasilił i trwa już ponad tydzień. Dodatkowo przez kilka dni dokuczał mi ból piersi. Czy to normalne skutki uboczne zażywania tabletek antykoncepcyjnych? Tabletki biorę regularnie, codziennie o tej samej porze.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Ze względu na fakt, iż objawy utrzymują się dłuższy czas warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.