Bóle podbrzusza i treningi a ryzyko ciąży

Witam, ost miesiączkę miałam 5.06 przez ten czas współżyłam z partnerem 2 x zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Cykle miałam zwykle nieregularne 25-29 dni. W ostatnich dniach miałam sporo stresu, zaczęłam uprawiać intensywnie sport i wprowadziłam dietę. Na kilka dni przed spodziewaną miesiączką bolał mnie brzuch (myślałam że to od ćwiczeń), później również jajniki. Teraz pobolewają mnie praktycznie codziennie, podbrzusze wcześniej było twarde, temp. 37,1. Jakie jest ryzyko ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego. Proszę jednak pamiętać, że miesiączka może się opóźniać ze względu na zmianę trybu życia oraz stres.