Bóle podbrzusza i wzdęcia brzucha

Witam serdecznie. Moj problem polega na bolu podbrzusza . od 4 dni mam wzdety brzuch poprzedzal go bol okolicy pepka. zbagatelizowalam to , ale wczoraj bol sie nasilil ,najpierw nie moglam wciagnac brzucha a potem bol byl tak silny ze nie moglam sie dotknac ani wyprostowac , potem jak gwaltownie sie pojawil tak nagle minal. al dzis brzuch jest wrazliwy na dotyk . nie boli jak wczoraj ale jest tkliwy .

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból w okolicy podbrzusza może mieć wiele przyczyn, np. ból menstruacyjny, zapalenie układu moczowego, skręt przydatków, kolka nerkowa i wiele innych. Sugeruję udać się do internisty, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.