Bóle podbrzusza - jak zorganizować wizytę u ginekologa?

Mam 49 lat, od kilkunastu lat choruję na stwardnienie rozsianej, od dwóch lat nie miesiączkuję. Od prawie 3 tygodni prawie codziennie miewam bóle podbrzusza. Nie są bardzo silne, ale nie ustępują, nasilają się wieczorem. Nie wstaję z łóżka z powodu zaawansowanego stanu choroby. Wiem, że powinnam udać się do ginekologa, ponieważ nie byłam od lat, jednak fizycznie nie jest to możliwe, z powodu spastyki i niepełnosprawności, nie mam możliwości skorzystania z normalnego gabinetu. Czy istnieją dostosowane do takiej niepełnosprawności gabinety? Słyszałam, że wizyta domowa jest możliwa, ale jest bardzo kosztowna. Czy bóle w podbrzuszu mogą być po prostu objawem menopauzy? Jest to typowe odczucie jak przy bólach miesiączkowych? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Trudno spekulować, co może być przyczyną bólu w podbrzuszu w Pani przypadku. Fakt, że jest Pani już po menopauzie (ostatniej miesiączce) nie tłumaczy bólu. Być może przeszła Pani w przeszłości jakąś operację w obrębie miednicy mniejszej (jak cięcie cesarskie), która mogła poskutkować powstaniem zrostów?
Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i badanie, najpewniej również USG. Nie wiem dokładnie, jakie są Pani możliwości poruszania się, ale wydaje mi się, że z pomocą innych, w każdym gabinecie ginekologicznym będzie możliwe zbadanie Pani.
Proszę tylko, umawiając się na wizytę, wspomnieć o swojej niepełnosprawności, tak by lekarz mógł się odpowiednio przygotować, np. zapewnić obecność kogoś do pomocy.
Pozdrawiam serdecznie!