Bóle podbrzusza po stosunkach

Witam. Zawsze, gdy kocham sie ze swoim partnerem, to pozniej boli mnie podbrzusze. Czy to normalne. ? Stosunki nie sa "agresywne" mam tylozgiecie i najczesciej sa to pozycje od tylu. Dwa lata temu miala ciecie nad spojeniem lonowym bo mialam obustronne torbiele jajnika prawy 8cm, lewy 6cm. Kontrolnie jest wszystko ok, po za czestymi zapaleniami miednicy mniejszej.

Bóle po stosunku muszą być skonfrontowane z obojgiem partnerów. Niekwestionowanym zaleceniem jest utrzymanie higieny przez oboje Państwa, przetrwała infekcja, do rozważenia niewspółmierność między narządami Partnerów, pozycje preferowane. Czasem ból ma także podłoże emocjonalne i tego elementu nie można wykluczać.