Bóle podbrzusza przy odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy podczas stosowania antykoncepcji doustnej,i kończąc opakowanie ( np2-3 tabletki do końca) organizm wie,że zbliża się okres? Mimo że jest to krwawienie z odstawienia? I mogą występować bóle podbrzusza? Dziękuję z góry za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani przed sobą jeszcze 2-3 tabletki, organizm "nie wie", że zbliża się krwawienie. Opisane dolegliwości bólowe najpewniej mają zatem inne pochodzenie.