Bóle podbrzusza, swędzenie, pieczenie i nieprzyjemny zapach

Mam 47 lat, nadal miesiączkuje, miesiączki były i są b. obfite, miewam czasami anemie. Jednak ostatnia miesiączka pojawiła się na 30 dzień, ale problem mam od dwóch dni po jej skończeniu pojawiły się bardzo silne bóle podbrzusza, nieprzyjemny zapach dróg rodnych, pieczenie i swędzenie pochwy, obrzmiałe bolące piersi. Nadmieniam, że nie współżyję. W wieku 33lat miałam usuniętą cystę na lewym jajniku metoda laparoskopowa, od tego czasu są mięśniaki, ale nie były usuwane. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!
Objawy, które Pani przedstawiła są niepokojące. Z jednej strony pieczenie, świąd i pieczenie pochwy świadczą o masywnej infekcji pochwy, z drugiej ból podbrzusza może świadczyć też o zapaleniu układu moczowego, infekcji pochwy lub innych części narządu rodnego. Proponuję zgłosić się niezwłocznie do lekarza ginekologa w celu dokładnego zbadania i wdrożenia leczenia. Nie można tego bagatelizować. W związku z tym, że ma Pani mięśniaki macicy, zapewne będące przyczyną obfitych krwawień miesięcznych powodujących niedokrwistość należy się zastanowić nad operacyjnym ich usunięciem, gdyż z czasem będą dawać zdecydowanie gorsze objawy. Być może są one przyczyną aktualnych dolegliwości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.