Bóle podbrzusza w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Od 6 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Asubtela i zauważyłam, że kiedy zostało mi 9 do 10 tabletek do końca opakowania miewam bóle podbrzusza jak na okres, jednakże krwawienie występuję u mnie 4 dnia po odstawieniu tabletek. Czy jest to normalne? Tabletki przyjmuję regularnie i nie mam żadnych skutków ubocznych.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli ból w podbrzuszu zbytnio Pani nie przeszkadza, to nie powinna się Pani nim niepokoić. Nie świadczy on o zmniejszonej skuteczności antykoncepcji. O zbyt małym stężeniu hormonów w ustroju mogłoby ewentualnie świadczyć krwawienie z dróg rodnych podczas przyjmowania tabletek, ale i w tym przypadku nie dochodziłoby do osłabienia działania antykoncepcyjnego. Jeśli ból jest bardzo uciążliwy, może Pani poprosić swojego lekarza o zmianę na inny preparat.

Pozdrawiam serdecznie!