Bóle podczas leczenia endodontycznego w znieczuleniu miejscowym

Dlaczego w czasie leczenia endodontycznego w znieczuleniu miejscowym, podczas wypełniania kanałów gutaperką odczuwałam straszny ból? Ból ten nie występował podczas oczyszczania kanałów. Natomiast podczas wypełniania płakałam z bólu. Lekarz mówi, że wszystko jest dobrze, ale nadal nie wiem, dlaczego mnie tak bolało. Czy to jakaś komplikacja, czy znieczulenie przestało działać? Możliwa jest alergia na gutaperkę? Bardzo proszę o odpowiedź.

Podejrzewam ,że mogła to być reakcja na ciepło wydzielane przez aparat aplikujący guttaperkę i to mogło być odczuwalne .Proszę spytać lekarza o dokładny przebieg leczenia i wtedy ustalicie co mogło spowodować Pani dolegliwości .Pozdrawiam .