Bóle podniebienia

mam pytanie od 4 miesięcy mam uciążliwe bóle podniebienia są krótkie ale bolesne i nasilają się coraz bardziej mam 27 lat może ktoś podpowiedzieć co to może być
27 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe, że doszło do podrażnienia błony śluzowej podniebienia. Można kupić sobie w aptece preparat do płukania jamy ustnej o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Objawy powinny same ustąpić, w razie nasilenia się dolegliwości i pojawienia się nowych symptomów najlepiej zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

Witam. Przyczyn bólu podniebienia może być wiele, poczynając od zmian zapalnych błony śluzowej ( np. afta), zaostrzonego zapalenia tkanek około wierzchołkowych zęba, czy chociażby zapalenia zatok. Proszę udać się do dentysty, który zleci wykonanie zdjęcia rtg. i postawi stosowną diagnozę.Pozdrawiam.
Krystyna Pikała