Bóle potylicy i skoki ciśnienia

Witam. Pisałam ostatnio o skokach ciśnienia a co do dokumentacji to nie mam bo nie leczę się na ciśnienie. Mierząc puls przeważnie mam wysokie. Mam również od niedawna przemijające bóle głowy od potylicy w górę są one minutowe i powtarzają się one kilka razy dziennie też jako nastolatka cierpiałam na okropne bule głowy oczywiście prześwietlenie nic nie wykazało po czasie one minęły.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itd itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.
Objawy mogą wskazywać na neuralgię potyliczną, jeżeli tak to najskuteczniejszą metodą leczenia jest blokada.