Bóle przy chodzeniu po operacji endoprotezy kolanowej

WITAM, BABCIA JEST PO OPERACJI ENDOPROTEZY KOLANOWEJ. WYKONANA ONA BYLA 3 DNI TEMU. DZIS IDZIE DO DOMU. MIMO TEGO ZE CHODZENIE SPRAWIA JEJ JESZCZE OGROMNY BOL. 5 LAT TEMU ROWNIEZ PRZEZYLA TAKIE OPERACJE OBU KOLAN( BABCIA NIE JEST OSOBA SZCZUPLA. PRAWE WYMAGALO PONOWNEGO ZABIEGU. CHCIALABYM DOWIEDZIEC SIE, W JAKI SPOSOB USMIERZYC BOL BEDAC W DOMU ? CZY KOMPRESY JEDNOKROTNEGO UZYTKU ZDAJA EGZAMIN? I CZY PO TAKIEJ OPERACJI STOSUJE SIE JAKIES OSTEZY, STABILIZATORY LUB NAKLADKI CHLODZACO-UCISKOWE?

Ból w 3 dobie po operacji jest normalny. Na pewno zlecono przy wypisie jakieś leki przeciwbólowe. Zwykle są konieczne w tym czasie. Kolano należy chłodzić - najlepiej coldpack 5-6 x dziennie po 20-30 minut (uważając, żeby nie odmrozić). Ważne jest, żeby stopniowo zwiększać zakres ruchu w stawie. Prostować, lekko zginać i napinać mięsień nad rzepką.