Bóle przy mocniejszym poruszaniu głowy

Witam. Mam taki problem, że od niedawna przy mocniejszym poruszeniu głowy boli mnie w jednym miejscu po lewej stronie. Kiedy mocniej nią porusze to wtedy odczuwam ból. Czy to może być coś poważnego ? Przy kaszleniu czy kichaniu nie odczuwam bólu. Przy schylaniu się również nie. Boli mnie także szyja i kark i może to jest tym spowodowane ? Mam stwierdzoną lorodoze szyjną z tendencją do kifozy i może tym jest to spowodowane ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. W takiej sytuacji warto zgłosić się do neurologa.

Bóle tego typu mogą mieć charakter mechaniczny i wynikać z nieprawidłowej ruchomości jaka jest konsekwencją kifotyzacji szyjnego odcinka kręgosłupa. O ile ruchom głowy nie towarzyszą żadne sensacje (np. zawroty głowy), terapia manualna i korekta postawy powinny przynieść szybkie i zadowalające rezultaty. Polecam skontaktować się z ortopedą lub fizjoterapeutą.