Bóle przy otwieraniu szczęki

witam mam problem od jakiegos czasu czuje ból szczeki przy otwieraniu .podczas dotyku bolą mnie mięsnie i czasem czuje jakby przy ruchach jakies tarcie pykanie.krązek czasem jest wiekszy po czym maleje.mam skolioze i czasem zaciskałam w ciagu dnia zeby ale nie tak mocno.co to moze byc .stomatolog mówił ze to od zaciskania zebów.ten ból czasem promieniuje na cały bok twarzy.

Witam serdecznie,
Opisywane objawy wskazują na chorobę okluzyjną, czyli dolegliwości związane z nieprawidłowym zgryzem. Należy odpowiednio zdiagnozować przyczynę i ją wyleczyć. Trzeba zacząć od odpowiedniej diagnostyki, czyli tzw. analizy okluzyjnej.