Bóle przy wypróżnianiu u niemowlęcia

Moje 2,5 miesięczna córka karmiona tylko piersią robi kupki co 6-7 dni bardzo to odczuwam bo ból ma straszny podaje je Bobotic forte i czasem czopki paracetamol hasco 80.a może powinnam wprowadzić jej jakieś herbatki albo zmienić witaminę D k może od tego ma zaparcia. Pomocy bo nie chce jej uczyć do czopków glicerynowych

Witam,

Na początek proponuję przyjrzeć się własnej diecie. Być może jest w niej zbyt mało płynów lub np. są to płyny zatwardzające (jak np. zielona herbata) lub za mało warzyw i owoców.
Córce proszę podać wodę (czystą, najlepiej surową źródlaną) lub kilka kropli soku ze świeżo wyciśniętej pomarańczy.
Zmiana witaminy D i K również jest dobrym pomysłem.
Jeśli to nie pomoże, proszę skonsultować się z pediatrą. Czopki owszem, ułatwiają wypróżnienie, ale nie rozwiązują problemu.

Pozdrawiam