Bóle psychosamatyczne i depresja u męża

Problem dotyczy mojego meza :(. Szczerze mowiac to watpie czy lekarz przez internet moglby mu pomoc czy go zdiagnozowac. Ale jestem na skraju rozpaczy bo zaden lekarz nie chce mu pomoc bo twierdzi ze wszystkie problemy i symptomy lacza sie z jego depresja i stanami lekowymi. Aja sprobuje wszystkiego by mu pomoc. Chcialabym tylko zapytac jak powazne moga byc bole psychosomatyczne? Czy kazdego rodzaju symptomy czy bole mozna podpisac pod bole psychosomatyczne? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz :(

Dzień dobry,

Ma Pani rację, przez internet nikt nie zdiagnozuje pacjenta.
A żeby wiedzieć czy objawy męża związane są z zaburzeniem depresyjno - lękowym, to powinien udać się do LEKARZA PSYCHIATRY. Jeżeli potwierdzi diagnozę to wdroży odpowiednie leczenie farmakologiczne oraz skieruje do psychoterapeuty.