Bóle ramion, pleców i biodra

Dzień dobry, od paru lat bolą mnie ramiona, plecy a teraz dołączyło się jeszcze biodro, mialam operację na bark, i na zespół cieśni nadgarstka, na dwie dłonie , ból barku i pleców oraz biodra utrzymuje sie nadal, jaka może być przyczyna tych bóli ???

Podane przez Panią informacje są zbyt skąpe, by na ich podstawie wysnuć jakiekolwiek wnioski. Zalecam wizytę u reumatologa i przedstawienie mu wszystkich swoich dotychczasowych badań oraz dokładne opisanie dolegliwości.

Dzień dobry,

Bez dokładnie zebranego wywiadu i zbadania Pani nie da się dokładnie ustalić przyczyny Pani dolegliwości. Proponuję przed ewentualną wizytą u lekarza oznaczenie z krwi: poziomu wapnia (jeśli będzie nieprawidłowy, to proszę oznaczyć rónież parathormon). Vit D3 25 (OH) oraz fosfatazy zasadowej.
Dalsze badania zaleci lekarz, po dokładnym zbadaniu Pani. Warto wykonać badania obrazowe, jeśli ich Pani ostatnio nie wykonywała - oczywiście na te badania będzie potrzebne skierowanie od lekarza. Proszę udać się na wizytę, najlepiej już z wynikami badań laboratoryjnych. W przypadku zaburzeń lekarz zleci Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz