Bóle serca po spożyciu alkoholu

Witam. Mój problem polega na bólu serca, raz mniejszym, a raz większym. Problemy rozpoczęły się dnia wczorajszego, czyli po sobotniej imprezie, gdzie w dużej ilości spozylem alkohol wraz z energetykami typu red bull. Wczorajszego ranka ból był niesamowity, miałem wrażenie jakby serce biło mi 100 x szybciej niż zwykle. Następnie starałem się uspokoić, co znacznie pomogło zmniejszyć ból, a i nawet zaprzestać. Niestety dzisiaj, gdy myślałem ze problem zniknął, serce znowu zaczęło bolec. Co robić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.