Bóle serca po wysiłku - jaka może być przyczyna?

Witam. Mam 54 lata. Niedawno miałam koronarografię, która wykluczyła u mnie chorobę wieńcową. Tętnice szyjne również nie wykazują zwężeń patologicznych. Jestem po dwóch zabiegach izolacji żył płucnych z pow. AF, jednak nadal martwią mnie bardzo silne bóle w klatce piersiowej, z uczuciem bardzo silnego bicia jak młot oraz bardzo silnego tętnienia w tętnicach szyjnych. Bóle takie występują w czasie dużego wysiłku fizycznego np. wchodzenie po górę. Odczuwam przy tym silne rozpieranie w klatce piersiowej, dlatego mocno wtedy ściskam klatkę rękoma. Ogarnia mnie wtedy duszność i uczucie mdłości. Jest mi słabo i mam wrażenie, że zaraz dostanę zawału. Jaka może być tego przyczyna? Lekarz dokonujący koronarografii stwierdził, że te bóle to nie wieńcówka. Pragnę nadmienić, że na trzech wynikach EKG metodą Holtera mam wydłużone QT-489,490 a QTc-503,490. Czy może to mieć związek z moimi bólami opisanymi wyżej? Nadmieniam również, że jestem po przemijającym niedokrwieniu mózgu /TIA/
54 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane dolegliwości wynikać mogą z migotania przedsionków, zwłaszcza jeśli jest ono utrwalone. Warto też oznaczyć TSH, by ocenić czynność hormonalną tarczycy. Ponadto elektrolity, glukozę, morfologię krwi. Jeśli powyższe badania nic nie wykażą konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki.

Pozdrawiam