Bóle serca po zapaleniu marihuany

Witam ma pewne pytanie .Około roku temu miałem w swoim życiu taki okres że zacząłem palić marihuanę było to sporadycznie ,z czasem jednak ta dawka było dużo wyższa.Lecz któregoś dnia po zapaleniu poczułem się tak bardzo źle serce zaczęło mi bić bardzo szybko myślę że w pewnym sensie wmawiałem sobie.I tutaj pokazuje się problem od około pół roku mam niewytłumaczalne zawroty głowy i taki niewytłumaczalny lęk w dużych pomieszczeniach tam gdzie jest dużo ludzi boje się iść do lekarza.

Witam. Powinien Pan iść do lekarza, może rozwineła się u pana jakaś choroba bądź zaburzenie psychiczne jako powikłanie po narkotykach. Narkotyki tak działają.
Magdalena Brabec

Witam Pana. Przed udzieleniem Panu odpowiedzi skonsultowałam się jeszcze z lekarzem kardiologiem - toksykologiem. Przyspieszona akcja serca i zawroty głowy po marihuanie są czymś normalnym. Pan się prawdopodobnie wtedy tego mocno przestraszył i pierwszy raz doświadczył Pan tak dużego lęku. Czasem też jest tak, że narkotyki wywołują pewne objawy lękowe jakie prawdopodobnie od dawna nosił Pan w sobie i one teraz wyszły na jaw. To co Pan opisuje to objawy nerwicowe. W celu poradzenia sobie z nimi należałoby zgłosią się do psychologa - psychoterapeuty na konsultację, a potem zapewne na terapię. Należałoby jeszcze na konsultacji zapytać, czy nie wskazana by była wizyta u neurologa, żeby wykluczyć neurologiczne podłoże zawrotów głowy (jeżeli Pan nie zażywa marihuany, bo z listu trudno mi wywnioskować, czy Pan ją odstawił). Oczywiście z marihuany musi Pan zrezygnować, ponieważ ona zaostrza Pańskie objawy. Pisze Pan, że boi się póść po pomoc, natomiast Pana młody wiek daje podstawy do dobrej prognozy. Również objawy które Pan opisuje bardziej wskazują na nerwicę, niż na głębsze zaburzenie. Im szybciej Pan podejmie decyzje o leczeniu tym lepiej. Pozdrawiam. MDanielewicz.

Witam. Nie ma nieszkodliwych narkotyków. Zachęcam, żeby mimo lęku poszedł Pan do lekarza oraz skonsultował się z terapeutą uzależnień. Te różnie "niewytłumaczalna" i "wmawiane" objawy mogą być rzeczywiste i ściśle powiązane z marihuaną. Nie ma nieszkodliwych narkotyków. Pozdrawiam