Bóle stawów a brak mazi stawowej

Witam. Od kilku lat miewam okropne bóle stawów, tj. kolan, bioder, barków i łokci. W tym roku postanowiłam wybrać się do lekarza, ponieważ bóle zdarzały się częściej niż zazwyczaj. Od lekarza rodzinnego (który w mojej miejscowości ma złą opinię) dostałam skierowanie do ortopedy JEDYNIE NA KOLANA. Specjalista stwierdził, że nie mam mazi stawowej; oczekuję rezonansu magnetycznego. Chciałabym wiedzieć co może być przyczyną i jakie mogą być skutki tego schorzenia? Czy jest to niebezpieczne?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej opisane dolegliwości spowodowane są zmianami zwyrodnieniowymi. Proszę wykonać zalecone badanie. Na podstawie wyniku badania zostanie wdrożone dalsze postępowanie.