Bóle stawów: czy powinnam je diagnozować?

Witam, mam problem z bólem stawów. W obu nagarstkach oraz w prawej kostce pojawiają sie bóle. Nie bardzo wiem, jak to opisać. Są sytuacje, kiedy ma się wrażenie, że coś musi "przeskoczyć" w tych miejscach i ból mija. Tylko u mnie żadne ruchy kostką czy nadgartkiem nie pomagają. Jest to dokuczliwe podczas wf-u, kiedy nie mogę obciążać nadgartsków, czy kostki i utrudnia mi to ćwiczenie. Proszę o poradę. Obawiam się wizyty u lekarza, który mógłby wziąć mnie za hipochondryczkę. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Przyczyna nieokreślonego bólu stawów powinna być zdiagnozowana, szczególnie w młodym wieku. Proszę zaobserwować, czy temu nie towarzyszą jeszcze inne objawy, typu osłabienie, zmęczenie, podwyższona temperatura, ogólne złe samopoczucie, utrata wagi, co by wskazywało na przyczynę reumatologiczną i udać się po poradę do swojego lekarza.
Pozdrawiam!