Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle stawów i mięśni, częste oddawanie moczu, bóle nerek

od paru tygodni mam bóle stawów i mięśni. Dodatkowo częściej niż zwykle oddaje mocz, który ma bardzo jasną barwę. Miewam też luźniejsze stolce i bóle w okolicy nerek. Badanie moczu nie wykazało żadnych odchyleń od normy. Morfologia, poza niewielką anemią(13,6),również w normie. Mam 60 lat.
MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Renata GrzechociĹska
78 poziom zaufania

Witam. Objawy są niespecyficzne i występują w wielu jednostkach chorobowych, dlatego trudno postawić przybliżoną diagnozę na podstawie Pani opisu. Należy udać się do lekarza w celu wdrożenia dokładniejszej diagnostyki. Pozdrawiam

0

Jako mężczyzna musi Pan udać się do urologa w celu diagnostyki schorzeń gruczołu krokowego. Przydałoby się badanie usg jamy brzusznej z pełnym pęcherzem. Wskazane byłoby badanie krwi - kreatynina z obliczeniem GFR, mocznik, glukoza. Anemia powinna być wyjaśniona - niedobór żelaza (krwawienie z przewodu pokarmowego), niedobór kwasu foliowego, wit. B12? Szkoda, że nie ma CAŁEGO wyniku morfologii! Bóle stawów i mięśni mogą mieć przyczynę infekcyjną.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy