Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle stawów kolanowych i łokciowych a łuszczyca

Witam. W maju tego roku zdiagnozowano u mnie łuszczycę. Próbowałem już chyba wszystkiego łącznie z kuracją tabletkami Prednisolon 20mg która przyniosła krótkotrwałe efekty. Od jakiegoś czasu mam nawracajace, silne bóle stawów kolanowych oraz łokciowych. Przeważnie są to miejsca zajęte zmianami skòrnymi. Jakiś czas temu lekarz skierował mnie na badanie krwi które wykazało tylko niedobór witaminy B12. Oczywiście dostałem też skierowanie do reumatologa jednakże muszę czekać prawie pół roku ponieważ mieszkam w północnej Norwegii skąd do najbliższego specjalisty reumatologa mam jakieś 700km. Moje pytanie brzmi, czy łuszczycowe zapalenie stawów może objawiać się bólem nieregularnym przychodzącym dosłownie znikąd? Przeważnie bóle przychodzą podczas odpoczynku. Strasznie mnie to niepokoi ponieważ do wizyty u reumatologa zostało kilka miesięcy.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 6 miesięcy temu

Leki biologiczne na łuszczycę

Łuszczyca to schorzenie skóry. Kiedy pojawiają się jej objawy, konieczne jest specjalistyczne leczenie. Więcej o lekach na łuszczycę można dowiedzieć się z filmu.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Niestety, takie objawy mogą być spowodowane właśnie łuszczycowym zapaleniem stawów. Wizyta u reumatologa, który będzie mógł Pana zbadać jest niezbędna, w razie możliwości sugeruję przyspieszenie wizyty. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy