Bóle stawów oraz tiki a wyniki badań pod kątem boreliozy

Dzień dobry, Chciałbym poprosić o interpretację wyników Boreliozy . Mój stan: od 0,5 roku zaczęły doskwierać mi bóle stawów (palce u jednej ręki oraz nogi) od około miesiąca także staw skokowy (nawet gdy leżę). Do tego mam tiki nad okiem i bóle serca. Wykonałem badania Elisa IgG (wynik to >240) oraz WB w klasie iGG: wynik pozytywny Borelioza IgG VIsE oraz IgG (P18) B. afzelii w klasie imG wszystkie negatywne. Samego ukąszenia przez kleszcza nie pamiętam ale mogło to być 2 lata temu.

Witam Pana,

Proszę z wynikami skontaktować się ze specjalistą chorób zakaźnych Podwyższone IgG świadczy o starym zakażeniu. Podawane przez Pana objawy mogą być wynikiem powikłań boreliozy, zwłaszcza, że potwierdził Pan wyniki metodą Western Blot.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz