Bóle stawów, poranne uczucie sztywności nóg i opuchnięcia całego ciała po porodzie

Witam! Mam 32lata, gr.krwi 0Rh .7 miesięcy temu urodziłam siłami natury drugie dziecko, ciaża, poza standardowymi dolegliwościam przebiegała prawidłowo. Jednak jakiś czas po porodzie zaczeły się problemy: bóle w stawał dłoni i kolanach, poranne uczucie sztywności nóg i opuchniecia całego ciała, pomimo stosowania zrównoważonej diety- brak efektów na wadze i w obwodach. Miałam wykonywane badania pod katem RZS, wynik ujemny. Co może byc powodem złego samopoczucia ?Jakie badania powinnam wykonać?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Pani dolegliwości są niespecyficzne, mogą wskazywać na rozwój choroby reumatycznej. Proszę zgłosić się do reumatologa, który po zbadaniu Pani, zaleci dalszą diagnostykę: ewentualny panel przeciwciał przeciwjądrowych i badania obrazowe układu kostno-stawowego. Pozdrawiam.