Bóle stawów rąk, kolan i palców

Witam, od 1.11 zaczęły doskwierac mi bóle stawów, przeważnie rąk, kolan, palców , kostek. Były one dość dotkliwe, przeskakiwały ze stawu na staw. Od 1 listopada mogę policzyć dni na palcach, kiedy nic mnie nie bolało.Postanowiłem zrobić Bloty IgM i IgG (sugestia ze strony znajomego lekarza). Wynik IgM - negatywny, IgG pozytywny; VlsE -58, p83 -76, p39BmpA-14, p30-81, p21-35, p19-64. Od lekarza rodzinnego usłyszałem, że mi nic nie dolega, pytanie skąd się wziął wynik dodatni i co dalej?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Nie napisał Pan przeciwko czemu przeciwciała Pan oznaczał. Jeśli dolegliwości są uciążliwe warto wykonać RTG stawów obu rąk i skonsultować się z reumatologiem. Pozdrawiam.