Bóle stawów, zawroty głowy i skoki ciśnienia

Witam! Koleżanka z pracy ostatnio skarży się na mocne bóle stawów, zawroty głowy, skoki ciśnienia do ok. 190 i ogólne osłabienie. Koleżanka ma 47 lat, jest puszystej budowy. Pracuje przeważnie w pozycji stojącej. Ma żylaki. Ma też coś z nerwicą, ponieważ bierze tabletki na uspokojenie, być może przez zawód i sytuację z mężem. Czy na tej podstawie można coś wnioskować? Jakie badania kompleksowe powinna wykonać oraz do jakich lekarzy się udać, pomijając rodzinnego? Będę wdzięczny za szczegółową odpowiedź.

Witam!
Niestety nie mogę poinformować o dokładnych przyczynach choroby Pana koleżanki, gdyż po pierwsze jest to nieetyczne, po drugie nie dysponuję pełnym obrazem klinicznym. Być może koleżanka nie życzy sobie zainteresowania innych osób jej sytuacją zdrowotną lub rodzinną. Pozdrawiam serdecznie!