Bóle stawów żuchwowych i mostkowo-obojczykowych

Witam, od roku odczuwam bule stawów żuchwowych, mostkowo obojczykowych (masywne zwyrodnienie) i stukanie prawie wszystkich stawów. robiłem 2 razy anty CCP . Pierwszy raz 8.2 norma 5 drugi raz 2.7 norma 5 . Proteinogram wzrost Albumin 77 norma do 66 Obniżenie globulin gamma 10 norma od 11 RF, morfologia CRP, HIV, OB, Fibrynogen,HCV, Valerego, kwas moczowy, ANA ,ASMA, HLA-B27, Wymazy posiewy - wszystko OK. Mają Państwo jakiś pomysł? Może jakieś badanie dodatkowe? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani masywne zwyrodnienia, jak najbardziej może być to przyczyna objawów. Tym bardziej, że wykonane badania nie wydają się wskazywać na jakiekolwiek nieprawidłowości. Sugeruję konsultację ze specjalistą reumatologiem.