Bóle stawu biodrowego i barkowego

Dobry wieczór Od ponad roku bardzo bolą mnie mięśnie i stawy, najbardziej staw biodrowy i barkowy. Bóle są tak silne, że czasami mam kłopot z wchodzeniem po schodach (mam 53 lata). Jestem pod opieką reumatologa, ale na wczorajszej wizycie pani doktor powiedziała, że nie wie, co mi jest, nie mam też żadnych leków. Wyniki morfologii są w porządku, wynik ANA1 - dodatni. Proszę o pomoc. Nie mam już sił, ciągle boli, a żaden lekarz (ani rodzinny, ani reumatolog) nie potrafią mi pomóc. Co mi dolega?

W leczeniu bólu leki przeciwbólowe z grupy NLPZ są przeciwwskazane do stosowania przewlekłego. W zależności od rodzaju bólu stosuje się leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe. Nie wszystkie oczywiście, ale te które mają działanie przeciwbólowe, warunkiem jest też odpowiednio dobrana dawka, zazwyczaj wysoka.
Leczenie schorzeń układu ruchu jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
Może ono również obejmować zabieg termolezji, blokadę terapeutyczną, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .