Bóle stóp, kolan i łokci od ponad pół roku

od ponad pół roku mam bóle stóp kolan oraz łokci po rozruszaniu się ból ustępuje, po nocy jest szczególnie nasilony aż do tzw rozruszania się

Krzysztof Piwowarek

Przewlekłe bóle stawów mogą mieć wiele przyczyn, zarówno łagodnych, jak i potencjalnie groźnych. Największe nasilenie dolegliwości nad ranem, a także jego ustępowanie z biegiem dnia, jest charakterystyczne dla etiologii reumatoidalnej. Z kolei zwiększenie bólu na początku ruchu i jego następcze ustępowanie może wskazywać na chorobę zwyrodnieniową stawów. Konieczne jest zatem zgłoszenie się do lekarza POZ celem rozpoczęcia diagnostyki, w tym radiologicznej.