Bóle stóp podczas biegania

Witam, mam pytania dotyczące moich stóp. Niestety podczas biegania bolą mnie stopy, a w szczególności część pod palcami(śródstopie). Ten ból towarzyszy mi już od 2 lat. Byłem z tym u ortopedy, który stwierdził, że mam płaskostopie poprzeczne i zlecił mi zabiegi u fizjoterapeuty. Niestety ból nadal powraca, zazwyczaj w początkowej fazie biegania. Później ustępuje. Jest to dość uciążliwe dla mnie gdyż ból w duzym stopniu utrudnia mi bieganie. Co mogę w takim bądź razie zrobić? Dziękuję

Fizjoterapeuta powinien zbadać Pana wzorzec chodu i na tej podstawie zmodyfikować treningi. Polecam czasowo zrezygnować z biegania i wprowadzić chodzenie np. z kijkami. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki