Bóle stopy po upadku ze schodów

Dzień dobry. Dziś przy schodzeniu ze schodów niefortunnie stanęłam i stopa wykręciła mi się o 90 stopni do wewnątrz. Do teraz jak ruszam stopą w prawo i w lewo czuję mocny ból, ale mogę normalnie chodzić. Czy to zwichnięcie? jak poradzić sobie w tej sytuacji? a może ból sam przejdzie? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Prawdopodobnie nastąpiło skręcenie stawu skokowego. Jest to jeden z najczęstszych urazów ortopedycznych.
Musi udać się Pani do lekarza ortopedy w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania. Im szybciej Pani uda się do ortopedy, tym szybszy będzie powrót do pełnej sprawności oraz pozwoli ograniczyć powstałe uszkodzenie.

Pozdrawiam.