Bóle szczęki i zęba po leczeniu kanałowym

Mialem leczonego zeba 2 tygodnie temu. Byl tam dosyc spory ubytek. Po tym zabiegu jak sciskam mocno szczeka to boli mnie ten zab. Przed zabiegiem nie bylo takiego czegos i ten zab nigdy mnie nie bolal. Mozliwe jest poprostu ze trzeba odczekac jeszcze bo byl duzy ubytek? Czy niestety bedzie konieczne leczenie kanalowe?

Witam, 2 tyg. to bardzo dużo czasu od momentu zakończenia leczenia. Ząb po wypełnieniu nie może boleć, jeżeli tak się dzieje to trzeba zgłosić się ponownie do lekarza i powiedzieć o tych dolegliwościach. Na odległość i bez zbadania trudno jest jednoznacznie postawić diagnozę. Pozdrawiam

Lek. dent. Barbara Ĺťebrowska

jeśli mineły dwa tygodnie dobrze zrobić kontrolne rtg - stomatolog oceni zdjęcie i na podstawie obrazu rtg oraz objawów zdecyduje czy konieczne jest leczenie kanałowe
pozdrawiam
lek., leks.stom. Bogdan Jaremczuk