Bóle szczęki i żuchwy

Witam. Od czasu do czasu boli mnie szczeka ( miejsce między brodą a kątem żuchwy, po obu stronach. Chociaż bardziej dokładnie - jak jest szczeka, od strony ucha, to pod spodem jest takie wcięcie i przy dotyku właśnie ono mnie boli) czym może to być spowodowane? Kiedyś dentysta powiedział mi że gdy śpię, zaciskam zęby przez co ścierają mi się jedynki .Czy to może być również powód bólu szczęki? Porównywalnie jest to taki ból jakbym dotykala dość wielkiego siniaka

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

miejsce które Pani wskazuje jest miejscem przyczepu mięśnia żwacza - więc może to być przeciążenie związane z bruksizmem, jednak może to być również związane z trzecimi trzonowcami nieprawidłowo ułożonymi w łuku - bez badania i analizy zdjęcia pantomograficznego nie można tego rozstrzygnąć jednoznacznie choć obustronny problem sugeruje raczej bruksizm
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza dentysty specjalizującego się w leczeniu zaburzeń stawu skroniowo - żuchwowego ( zaburzeń zwarcia ). Dolegliwości, o których Pani wspomina mogą świadczyć o bruksiźmie, ale też mogą mieć inną przyczynę. Po wykonaniu odpowiednich zdjęć RTG oraz badaniu wewnątrz- i zewnątrzustnym wdroży odpowiednie leczenie.