Bóle szczęki po usunięciu torbieli

Witam 15.08 miałam usuniętą lewą górną 6 oraz dużą 3 centymetr. torbiel znajdującą się nad tą szóstką. Po około 2 tygodniach od zabiegu zaczęła boleć mnie głowa, stawy ssż oraz szczęka. Dentyści doradzali abym usunęła prawą dolną zatrzymaną 8, sądząc że przyczyną dolegliwości może być tak umiejscowiona 8. 8 usunięto mi 8.09. Po tym zabiegu wszystkie bóle były jeszcze większe, dodatkowo przeskakuje mi lewy ssż. Czy jest szansa że w stawie ssż wszystko samo wróci na miejsce z czasem?

Z Pani opisu domyślam się, że torbiel tkwiła w zatoce szczękowej? Prawdopodobnie doszło do powstania połączenia ustno-zatokowego, które zostało odpowiednio zaopatrzone w trakcie zabiegu. Pozostaje kwestia tej zatoki czy w niej nie toczą się w dalszym ciągu procesy zapalne. Radziłbym udać się do chirurga który wykonywał zabieg na kontrolę, czy wszystko goi się prawidłowo. Poza tym zleciłbym wykonanie tomografii komputerowej (CBCT) ze szczególnym uwzględnieniem zatok szczękowych. Dodatkowym problemem o którym pani piszę jest to że po usunięciu ósemki dolegliwości są jeszcze silniejsze. To że po tak rozległych zabiegach odczuwa Pani silne dolegliwości w obrębie głowy to normalne, jednak one powinny ustępować z czasem. Fakt, że nadal je Pani odczuwa wskazuje na to, że jakiś proces zapalny jednak się toczy w zatoce szczękowej. A dodatkowo przeskakiwanie w ssż może być efektem samego usuwania zatrzymanej ósemki, ale to też powinno ustąpić. Nie wiem jak wygląda Pani całe uzębienie i czy występują inne braki zębowe, które też moga być przyczyną nieprawidłowości w obrębie ssż.