Bóle szyi przy zwyrodnieniu kręgów szyjnych

Od 8 miesięcy boli mnie szyja .Rtg nic nie wykazało .Zaczęło się od bólu barku. Obecnie bark przestaje boleć, ruchomość ręki wróciła na 90 procent .Niestety codziennie rano budzę się z bólem karku.Czuje przy masażu szyi jak coś mi przeskakuje wewnątrz, jakaś kulka, nie bolesna w sobie.Masażysta stwierdził u mnie zwyrodnienie kręgów szyjnych .Są dni kiedy ruchomość szyj jest spora ,a są dni ,gdy bardziej boli .Oczywiście lekarze wypisują leki przeciwbólowe ,zwiotczające mięśnie i tyle.

Bez badania klinicznego nie jestem w stanie w pełni odpowiedzieć na Pani pytanie , ale jeżeli mamy niejasne rozpoznanie po wykonaniu rtg kręgosłupa to należałoby wykonać badanie MRI celem zobrazowania tkanek miękkich