Bóle tylnej części klatki piersiowej z obu stron

Od trzech tygodni mam bóle tylnej części klatki piersiowej z obu stron lub raz z jednej a raz z drugiej strony.ciężko jest cokolwiek robić a nawet wyprostować się. przy oddychaniu czuję ucisk wewnątrz klatki piersiowej, a także bolą mnie uda z przodu. rodzinny przepisał mi ketonal i mydocalm. stwierdził że to bóle od kręgosłupa. biorę leki już 10 dni i nie pomagają. muszę brać dodatkowo inne leki przeciwbólowe by móc iść do pracy lub cokolwiek robić w domu. bardzo proszę o odpowiedż

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ważne jest żeby zdiagnozować przyczynę powyższego stanu. Proszę o wykonanie RTG kręgosłupa bądź rezonans żeby potwierdzić czy bóle mogą być spowodowane tą przyczyną. Wtedy w razie wykluczenia można poszukiwać innych przyczyn np. płucnych lub sercowo-nacyzniowych. Pozdrawiam