Bóle tyłu głowy i za uszami

Mam bóle z tylu głowy, czuje że bolą mnie kości przy dotyku i jednocześnie ból za uszami i uszy w środku jak bym miała jakiś ciężar a najgorzej jak jestem przeziębiona. Nikt nie jest w stanie mi pomoc od 3 lat. Miałam rezonans, cat scan,laryngolog mnie badał i nic, jak bolało tak boli. Teraz czuje jakby ten ból poszedł dalej. Przemieścił się na  szyję i ramiona. A wszystko zaczęło się od niedosłuchu lewego ucha. Potem ból przeszedł do prawego ucha, Słuch wrócił a ból został. Nie wiem naprawdę co to może być. Czy ktoś z Państwa może ma jakiś pomysł jaka może być przyczyna bólu z tyłu głowy i za uszami? Jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Proszę o pomoc.

Na pewno nie ma żadnej poważnej patologii, bo wykonane badania TK, MRI , badania laryngologiczne, nie wykazały zmian, słuch powrócił.
Czy ma Pani zawroty głowy. Jak kręgosłup ? Czy ma Pani inne przewlekłe choroby?
Moze przebyłą Pani infekcję, może odmiana anatomiczna ?
Wskazana konsultacja neurologiczna

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

utrzymywanie się dolegliwości przez tak długi czas z pewnością musi być dla mnie ciężkie, w związku z czym w pełni zrozumiałe jest to, że poszukuje Pani kolejnej porady. Wspomina Pani o tym, że wykonanych zostało u Pani wiele badań – nie wykryto w nich bezpośredniej przyczyny Pani bólu głowy i uszu, ale może zostały w tych badaniach stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości, takie jak np. nietypowa budowa anatomiczna struktur czaszki?

Istotne dla znalezienia przyczyny Pani dolegliwości byłoby również uzupełnienie wywiadu lekarskiego. Ważne byłoby przede wszystkim to, czy choruje Pani przewlekle na jakąkolwiek chorobę, a również i to, czy zażywa Pani regularnie jakieś leki. Istotne byłoby również to, jakich problemów zdrowotnych doświadczała Pani w przeszłości. Czy przebyła Pani kiedykolwiek i jakikolwiek uraz głowy? Czy zdarzało się u Pani występowanie częstych infekcji ucha? Czy przebyła Pani jakiekolwiek leczenie chirurgiczne w obrębie głowy i szyi? Dużo wnieść do diagnostyki mogłoby również sprecyzowanie samych doświadczanych przez Panią dolegliwości – tutaj potrzebna byłaby wiedza, czy pojawiają się one w jakichś konkretnych okolicznościach oraz czy istnieją jakieś czynniki/sytuacje, które łagodzą doświadczany przez Panią ból.

Wspominała Pani również o tym, że była Pani badana przez laryngologa i nie udało się tą drogą odnaleźć przyczyn Pani objawów. Czy konsultowała się Pani jednak z neurologiem? Możliwe, iż podłożem Pani problemów jest jakieś schorzenie neurologiczne, dlatego też najprawdopodobniej korzystnie byłoby odwiedzić wspomnianego wyżej specjalistę.