Bóle ucha po wycięciu migdałka gardłowego

Witam serdecznie. Moja córka 2 dni temu miała robiony drenaż na obu uszach i wycięcie migdałka gardłowego. Jesteśmy już w domu a córka skarży się na drobny ból jednego ucha i trochę pokasłuje czy może to byc efekt zabiegu? W szpitalu lekarz kazał podawać nurofen i syrop. czy można zakrapiać uszy vaxolem? czy u dziecka 5letniego moge stosować zatyczki silikonowe podczas kąpania by nie dostała sie woda do ucha? Agnieszka

Wszystkie te pytania powinna Pani wyjaśnic z operatorem!!! Ja teraz , nie znając szczegółów sprawy , nie jestem w stanie odpowiedzieć autorytatywnie! zz